Pani Minister Olga Semeniuk w trakcie posiedzenia Komisji, w imieniu Pani Premier Jadwiga Emilewicz poinformowała, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na kolejnym posiedzeniu będzie rozpatrywał projekt ustawy dot. zwolnień ZUS od czerwca do września dla naszych branż.

Deklaracja Pani Minister jest efektem działań TUgether, które wielokrotnie postulowało do rządu o abolicję ZUS dla naszych branż.

Celem spotkania było:

  • omówienie aktualnej sytuacji branżowej
  • omówienie aktualnych działań administracji państwowej w tym zakresie
  • zwróciliśmy również ponownie uwagę korzystając z okazji na konieczność dołączenia PKD organizatorów turystyki oraz branży hotelowej do projektowanych regulacji.

Zgodnie z decyzją Pani Przewodniczącej Komisji, rozmowy będą dalej kontynuowane w tym zakresie i następne spotkanie odbędzie się na początku września.

Cieszymy się, że nasz głos jest wspierany przez media.

Od dnia powołania Rady ukazało się ponad 25 publikacji na nasz temat. Cieszymy się, że trafiliśmy do szerokiego dyskursu opiniotwórczego.

#TUGETHER!

Bardzo dziękujemy naszej grupie komunikacyjnej, która od kilku miesięcy nieprzerwanie dzieli się z Wami najważniejszymi newsami, niezależnie od dnia czy godziny

Bartosz Bieszyński

Łukasz Adamowicz

Olga Krzemińska-Zasadzka

Maria Zaremba

Daria Rzadkiewicz

Katarzyna Stybak-Kawa

Dziękujemy, że jesteście z nami