Ludzie Rady

Wybierz literę Alfabetu

A B C D F G J K L M N P R S T W Z Ż

Łukasz Adamowicz

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Łukasz Adamowicz

Współtwórca Grupy BFC. Odpowiada za dział incentive, eventowy oraz biuro korporacyjnej sprzedaży i promocji hotelu BoniFaCio. Prekursor incentive’ów narciarskich na rynku polskim. Łączy wiedzę pochodzącą z wyjazdów incentive’owych, integracyjnych, eventów, eventów hotelarskich oraz turystyki indywidualnej, aby tworzyć nowe kategorie produktów i usług. Cechuje go biznesowa odwaga, tworzy projekty nowatorskie i realizuje swoją wizję pomimo ryzyka. Zdobywca branżowej nagrody MP Power12 w kategorii Meeting planner – agencja incentive travel. W 2020 roku znalazł się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań na świecie – Eventex – The 100 Most Influential People in the Event Industry oraz na liście WaszaTurystyka.pl – 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Już 3 kadencję, od 2015 roku, jest Wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji.

W 2020 roku od początku koronakryzysu współtworzył branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Od samego początku jest aktywnym członkiem Sztabu Kryzysowego, uczestnikiem bezpośrednich rozmów z rządem i Ministerstwem Rozwoju w sprawie pomocy dla branży turystycznej oraz przemysłu spotkań. Brał udział w opracowywaniu rozwiązań i instrumentów pomocowych dla przemysłu spotkań i turystyki, przygotowywał poprawki do spec ustawy tzw. mikrotarczy dla turystyki. Bierze aktywny udział w pracach związku Pracodawcy RP i dostarcza unikalnej wiedzy na temat sytuacji w przemyśle spotkań, turystyce, turystyce biznesowej. Jest częstym gościem mediów jako ekspert branżowy.

Żaneta Berus

REPREZENTANT ORGANIZACJI W RADZIE

Żaneta Berus

Ceo i założyciel firmy konsultingowej in2win business consulting działającej od 2011 roku w obszarze mice; członek zarządu stowarzyszenia branży eventowej, ekspert branżowy.

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Centrum Edukacyjnym Interclub w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business i podyplomowe studia zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Przez 16 lat była związana z obiektem EXPO XXI w Warszawie. Od 2006 w Zarządzie tej firmy oraz na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a ostatnich 6 lat na stanowisku prezesa Zarządu. Do końca kwietnia 2017 r. piastowała również funkcję Executive Director w Sapphire Group, do której należy także EXPO XXI oraz Blue Business Media.

Przez kolejne 2 lata była Dyrektorem Zarządzającym największego obiektu wystawienniczego w Polsce – Ptak Warsaw Expo i odpowiadała za koordynację działań i współpracę z zewnętrznymi klientami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Jednocześnie od 2011 roku prowadzi swoją firmę konsultingową In2Win i doradza organizatorom oraz firmom zainteresowanym organizacją wydarzeń, w szczególności tych targowych. Żaneta Berus działa także czynnie w Stowarzyszeniu Branży Eventowej będąc członkiem zarządu tej organizacji odpowiedzialnym za współpracę międzynarodową, a do końca lipca 2016 roku była przez ponad 6 lat Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, członkiem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz członkiem UFI – Światowego stowarzyszenia zrzeszającego branże targową.

Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. Uhonorowana została tytułem MP-12, jako najlepszy menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, . Żaneta Berus odebrała kolejne wyróżnienie branżowe – tytuł „Osobowość Roku” w kategorii „Menadżer obiektu”, a także  Odznakę „Zasłużona dla turystyki” przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bartosz Bieszyński

KOORDYNATOR RADY

Bartosz Bieszyński

Koordynator Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (TUgether) w okresie II – XII 2020, a wcześniej branżowego sztabu kryzysowego przy Ministerstwie Rozwoju (marzec – kwiecień 2020). Z branżą eventową związany od wielu lat, początkowo w korporacjach, później po stronie agencji. Odpowiadał za przygotowywanie, nadzór i realizację eventów w takich firmach jak m.in. PKN Orlen czy Ernst & Young Polska. Piastował też stanowisko business development managera w agencji LIVE oraz CEO w Walk Events i grupie marketingowej San Markos/ Master Brand/ SG Marketing. Był odpowiedzialny m.in. za tworzenie, kreowanie i prowadzenie strategicznych projektów, zdobywanie sponsorów i budowanie relacji z kluczowymi klientami. Współprodukował takie wydarzenia jak chociażby Verva Street Racing 2011 / 2012 / 2016, Top Gear Live 2013, Orlen Warsaw Marathon 2013 & 2017, Gala Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2012, Orange Euro Mapping 3D 2012 i FH-DCE Super Rally 2013 & 2018, IHestia 2016, czy Ceremonia Otwarcia The World Games 2017. Jest przewodniczącym Rady Programowej magazynu THINK MICE, współlaureatem najważniejszych krajowych i zagranicznych nagród branżowych (BEA, EVENTEX, MP POWER, EFFIE). Ekspert i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianego event marketingu oraz zarządzania zespołami / projektami.

Michał Borychowski

REPREZENTANT ORGANIZACJI PSWK W RADZIE

Michał Borychowski

Z rynkiem nieruchomości związany od 2005 roku, zajmuje się zakwaterowaniem od 2009 r. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

Założyciel Facebookowej grupy skupiającej ludzi związanych z branżą wynajmu krótkoterminowego. Jest to najliczniejsza taka grupa na polskim FB, licząca obecnie ponad 8000 osób (reprezentujących usługi zakwaterowania, pralnie, firmy sprzątające, księgowe, technologiczne, prawne itp.). Twórca aplikacji Lula.Cleaning/pl, która usprawnia koordynację sprzątania apartamentów oraz pokoi hotelowych.

Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Wynajmu Krótkoterminowego, w którym pełni funkcję Prezesa. Zaangażowany w działania i inicjatywy zmierzające do profesjonalizacji rynku usług zakwaterowania.

Dagmara Chmielewska

REPREZENTANT ORGANIZACJI SBE W RADZIE

Dagmara Chmielewska

Dyrektor zarządzająca SBE, dyrektor programowy Studium Event Management, ekspert i doradca w dziedzinie eventu i Public Relation z wieloletnim doświadczeniem pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii. 

Jej eventowe pasje to głównie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Za flagowy projekt, którym jest Szachownica Lotnicza symbolem przyjaźni polsko- brytyjskiej otrzymała podziękowania od królowej Anglii Elżbiety II. 

Za swoją działalność uhonorowana została tytułem Człowieka Sukcesu Warmii i Mazur 2016 roku przyznany przez magazyn “Osobowości i Sukcesy”. 

Przez 8 lat prowadziła w Londynie Hurricane of Hearts i zarządzała 300osobowym zespołem organizując najgłośniejsze polonijne projekty (koncerty, seminaria, akcje społeczno- charytatywne, bale i akcje sportowe) . O eventach opowiadała na Uniwersytecie w Oksfordzie, Uniwersytecie Greenwich, Imperial College London oraz University City London. 

Współpracowała z Wembley Stadium, Football Association, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Polskim Komitetem Olimpijskim, Centrum Stosunków Międzynarodowych. 

Jej autorskie akcje głośno komentowane były w BBC, ITV, The Daily Mail, Metro i we wszystkich mediach w Polsce. 

Członek jury międzynarodowych konkursów branżowych BEA World Festival, Baltic- Nordic Event Award, Forum Branży Eventowej 2017.

Marta Chmielewska

REPREZENTANT ORGANIZACJI SBE W RADZIE

Marta Chmielewska

Prezes Mea Group Sp. z o.o., agencji eventowej, specjalizującej się w całościowym, angażującym zmysły kreowaniu wydarzeń. Z branżą eventową związana od 1997 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach eventowych, odpowiadając za obszar realizacji imprez oraz PR. Własną agencję otworzyła w roku 2008. Od tej pory konsekwentnie ją rozwija, co zapewniło Mea Group dynamiczny wzrost i pozycję jednego z liderów polskiego rynku organizacji eventów. Marta Chmielewska czynnie angażuje się także w życie polskiej branży eventowej, regularnie gości na łamach branżowych tytułów. Do Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej na stanowisko Wiceprezesa została powołana w lutym 2014 r. W listopadzie tego samego roku, decyzją Walnego Zgromadzenia Członków SBE, objęła stanowisko Prezesa Zarządu. W styczniu 2015 r. wyróżniona tytułem „Osobowość Roku 2014” przez branżowy magazyn MICE Poland w kategorii Organizator.

Michał Drelich

REPREZENTANT ORGANIZACJI ZOSM W RADZIE

Michał Drelich

Założyciel i współwłaściciel agencji SE Group, jednej z wiodących agencji marketingu sportowego w Polsce, która co roku organizuje kilkadziesiąt różnego typu wydarzeń sportowych, w tym zawody na licencji IRONMAN; specjalista od marketingu i sponsoringu sportowego; w latach 2005-2007 pracował w Fundacji Maraton Warszawski, gdzie był odpowiedzialny za sponsoring i public relations Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego; pośredniczył w zawarciu kilkudziesięciu kontraktów sponsoringowych, m.in. z takimi firmami jak: Enea, Orlen, PZU, Unilever, Onico, Citi Handlowy, BZ WBK, Pelion, Carrefour, Adidas, New Balance, Reebok, Mercedes, Wisniowski, Decathlon, Intersport, GOSport, Ruch, Food Care i wiele innych; wieloletni wykładowca na kursach menedżera sportu w Polskiej Akademii Sportu; Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Monika Dymacz-Kaczmarczyk

REPREZENTANT ORGANIZACJI MPI W RADZIE

Monika Dymacz-Kaczmarczyk

Trener biznesu i facylitator. Absolwentka UJ oraz MBA na Oxford Brooks University, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. 

Praktyk biznesu, wywodzący się ze środowiska korporacyjnego. Przez wiele lat Pełnomocnik ds. Innowacji, rozwijający kreatywność wewnątrz organizacji i wprowadzający w życie narzędzia i procesy budujące kulturę innowacyjności.

Inspirator, siewca pomysłów, człowiek akcji. Na co dzień zarządza firmą, reprezentuje ją na zewnątrz, przynosi nowe pomysły na rozwój i współpracę, pracuje blisko z korporacjami, prowadzi szkolenia z budowania zespołów, kreatywności i innowacyjności. 

Autorka gier i symulacji biznesowych oraz narzędzi rozwojowych w duchu edutainment. Wykorzystuje elementy gier wspierając realizację celów HR i marketingowych organizacji. W swojej praktyce opiera się głównie na tych metodach, rozwijając i aplikując je do projektów z pogranicza eventów, team-buildingu i szkoleń. Sens tych działań jest jeden – maksymalnie zaangażować uczestnika eventu lub szkolenia, aby najskuteczniej zrealizować cele biznesowe zleceniodawcy. 

Od kilku lat jest również aktywnym uczestnikiem, moderatorem i prelegentem międzynarodowych warsztatów i konferencji poświęconych szkoleniowym grom symulacyjnym oraz innowacyjnym organizacjom.

Nagrodzona tytułem jednej z najbardziej wpływowych osób w branży eventowej za rok 2016 w konkursie MP Power Awards. 

W ciągu ostatnich kilkunastu lat prowadziła szkolenia m.in. dla: Santander, Grupa Azoty, Danone, Philip Morris, AstraZeneca Poland, Grupa Żywiec, Valeo, Pegasystems, Grupa Aspen czy Pratt & Whitney.

Paula Fanderowska

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Paula Fanderowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas/Wenezuela, związana z KBF, operatorem ICE Kraków.

Zarządza polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Jest doświadczonym managerem i ekspertem w obszarze przemysłu spotkań oraz event marketingu. Będąc liderem projektu Kraków Network, jedynej w Polsce sieci business networkingowej zrzeszającej podmioty z sektora MICE, jest promotorem branży spotkań na arenie krajowej i międzynarodowej. Odpowiada za kreowanie długofalowej strategii marketingowej ICE Kraków. Od 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w tym: MPI oraz ICCA. Zasiada w Kapitule Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Nagrodzona MP Power Awards – MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue.

Katarzyna Gadomska

REPREZENTANT ORGANIZACJI W RADZIE

Katarzyna Gadomska

CEO Acora Events, która od 2006 roku z sukcesem kieruje firmą organizującą wydarzenia biznesowe na terenie Łodzi i całego kraju, a także poza jego granicami. Bierze udział w wielu inicjatywach oraz tworzy produkty i atrakcje często związane z użyciem nowych technologii. Odważna, kreatywna, nie boi się trudnych wyzwań i wytrwale dąży do celu. Mocno nastawiona na rozwój branży wydarzeń i wzrost świadomości wśród klientów. Kobieta sukcesu, a co za tym idzie, idealna partnerka do współpracy.

Grażyna
Grot-Duziak

REPREZENTANT ORGANIZACJI SITE W RADZIE

Grażyna Grot-Duziak

Z branżą turystyczną związana od ponad 30 –lat. Specjalizuje się w obszarze business travel i MICE. Wykreowała i wprowadziła na rynek polski markę Weco Travel Meetings&Incentives.

Stworzyła prężnie działający zespół oferujący wyspecjalizowane usługi w obszarze zarządzania spotkaniami i organizacji wyjazdów motywacyjnych. Aktywnie pracuje nad  rozwojem tego sektora w organizacji Weco-Travel w oddziałach na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach.

  • Zwyciężczyni w plebiscycie MP Power 12 – edycja 2017 w kategorii
    Meeting Planner – Agencja incentive travel.
  • Członek zarządu SITE POLAND w kadencji 2018-2019.
  • Członek Zarządu SOIT – Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel
    w kadencji 2018-2019.
  • Członek Komisji MICE przy Polskiej Izbie
    Turystyki.

Lubi podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ciekawych ludzi.

Rafał Konrad Jańczuk

REPREZENTANT ORGANIZACJI PSPA W RADZIE

Rafał Konrad Jańczuk

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale Ekonomii

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych od trzech kadencji.

Prezes Zarządu  współwłaściciel  firmy RAF TRANS Sp. z o.o., w turystyce od ponad 25 lat.

Odznaczony przez Prezydenta RP „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej”, 2012 rok

Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę „Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę”, 2017 rok.

Anna Jędrocha

REPREZENTANT ORGANIZACJI SKKP W RADZIE

Anna Jędrocha

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie  (Obsługa ruchu turystycznego) oraz Szkoły Hotelarskiej w Krakowie (hotelarstwo). Ekspert przemysłu spotkań, od wielu lat obecna w branży turystycznej, aktywna w organizacjach branżowych, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce w latach 2013-2019. Od roku 2006 członek International Congress & Convention Association. W latach 2011-2017 pełniła funkcję Prezesa Krakowskiej Izby Turystyki. Zawodowo związana z firmami krakowskimi Symposium Cracoviense – profesjonalny organizator kongresów (od 21 lat) oraz Intercrac, DMC (od 28 lat). Wcześniej w latach 1984-1989 praccowała w Orbisie w oddziale zagranicznej turystyki przyjazdowej. Obecnie również zaangażowana, jako jeden z liderów, w projekt Kraków Network, platformę współpracy branży spotkań, zainicjowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zainteresowania: taniec, balet klasyczny, gry planszowe.

Łukasz Klimczak

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Łukasz Klimczak

Od stycznia 2021 Członek Zarządu Klubu Agencji Eventowych SAR.

Od początku pandemii mocno zaangażowany w życie branży spotkań. Członek TUgether, a potem członek Sztabu Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Współautor wytycznych dla organizatorów spotkań, opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju w maju 2020 roku.

Jest przedstawicielem Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Klubu Agencji Eventowych SAR w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Związany z branżą marketingową i eventową od kilkunastu lat. Współwłaściciel i członek Zarządu agencji *Bespoke.

Absolwent Wydziału Historycznego UW i Akademii Leona Koźmińskiego.

Tomasz Kobierski

REPREZENTANT ORGANIZACJI PIPT W RADZIE

Tomasz Kobierski

Tomasz Kobierski zasiada w zarządzie Grupy MTP, w roli wiceprezesa od 2007 roku. Od 2017 roku należy do prestiżowej Rady Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Rada podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Targów Lublin oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Droma. Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z Grupą MTP. 

Dr Beata Kozyra

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Dr Beata Kozyra

Prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jedynej oficjalnej organizacji zrzeszającej firmy branży targowej.

Menedżer, przedsiębiorca, doradca biznesowy, autorka książek, doktor nauk ekonomicznych. Trener biznesu i wykładowca studiów podyplomowych i MBA w Polsce i za granicą. 

Z powodzeniem łączy dydaktykę, wiedzę naukową oraz doświadczenie biznesowe. Współpracowała z ponad 50 firmami i organizacjami. Była prezesem, członkiem zarządu i doradcą zarządu w kilku organizacjach, mi. innymi: w Instytucie Lotnictwa w Warszawie, Pratt&Whitney Canada, Holdingu IPT w Łodzi, Complex Holding SA w Łodzi, B&K Simple Solution w Warszawie.

Od samego początku współtworzyła branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Będąc aktywnym członkiem TUgether i RPSiW uczestniczyła w wielu spotkaniach z rządem,  Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Zdrowia i PRF. Brała udział w pracach nad wytycznymi dla branży spotkań i wydarzeń oraz opracowaniem koncepcji pomocy sektorowej dla branży, m.in. Bonu Solidarnościowego.

Jako przedstawiciel branży targowej na bieżąco komentuje w mediach aktualną sytuację  i działania rządu w zakresie wsparcia branży.

Jest absolwentką informatycznych studiów magisterskich na wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego, biznesowych studiów podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, studiów doktoranckich w Wyższej Szkole Leona Koźmińskiego oraz  Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Autorka 4 książek: Praktyczne zarządzanie zmianą w firmie – Nie taki diabeł strasznyZarzadzanie sobą – Zrozum siebie i realizuj swoje marzenia;  Komunikacja bez barier – Jak rozumieć i być rozumianym. Alians strategiczny jako wstęp do fuzji i przejęcia.

Olga Krzemińska-Zasadzka

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Olga Krzemińska-Zasadzka

Od 1997 organizuje wyjazdy oraz zarządza stworzoną przez siebie agencją eventową Power, PowerSport i DMC Poland. Od 2020 roku Prezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Członek Klubu Agencji Eventowych KAE SAR, członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, także Society for Incentive Travel Excellence. Założyciel i wieloletni członek Zarządu SBE /2010-2017/. W 2019 roku członek jury w prestiżowym konkursie Eventex Awards. W 2019 i 2020 roku znalazła się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań na świecie – Eventex – The 100 Most Influential People in the Event Industry, a także została wyróżniona na liście TOP Influential People in the Meetings Industry in New Europe przez Kongres Magazin. 

Łączy w sobie ciekawość podróżnika oraz odwagę, pasję i wytrwałość sportowca, dzięki czemu doskonale odnajduje się w jednej z najbardziej stresujących branż na świecie. Wierzy, że ciężką pracą można przenosić góry. Pomimo wielu trudów, nieprzespanych nocy i wymagających Klientów nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną. Pasjonatka podróży i sportu w każdym wydaniu – począwszy od nart, snowboardu, rowerów i kite’ów, na nurkowaniu i squash-u kończąc (była wicemistrzynią Polski w squash-u). Gromadzi inspirujące i motywujące cytaty, by zawsze mieć ten potrzebny pod ręką. „Belive the Power and Beatuty od YOUR dreams” – to jej ostatnio ulubiony.

Od początku koronakryzysu, z ramienia SOIT współtworzyła branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Członek Sztabu Kryzysowego przy Ministerstwie Rozwoju w sprawie pomocy dla branży turystycznej oraz przemysłu spotkań. Bierze aktywy udział w pracach związku Pracodawcy RP i Rady Przedsiębiorczości przy Rzeczniku MSP. Ekspert branżowy w mediach, prelegent na konferencjach. 

Elżbieta Lendo

REPREZENTANT FUNDACJI HARMONY W RADZIE

Elżbieta Lendo

Prezes Zarządu Fundacji Harmony Hotels, zarządza również grupą spółek, które są operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group:: Hotel Willa Port**** Art & Business w Ostródzie oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Od 26 lat związana jest również  z finansami, a od ponad 11 lat pracuje w Biurze Regionalnym województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, w ramach którego działa Dom Polski Wschodniej w Brukseli. 

Doskonale potrafi znaleźć się w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Gdy trzeba jest gotowa przeprowadzić trudne procesy restrukturyzacyjne i naprawcze, co znalazło swoje potwierdzenie w czasie pandemii koronawirusa, kiedy to hotelarstwo znalazło się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, zagrażającej często kontynuowaniu działalności wielu polskich hoteli. 

Aktywnie uczestniczy w  pracach sztabu kryzysowego przy Ministerstwie Rozwoju działającym na rzecz środowiska hotelarskiego, współpracuje z organizacjami branżowymi w celu wzmocnienia głosu branży w czasie pandemii koronawirusa, pozyskania programów osłonowych, czy też  przyjęcia standardów funkcjonowania hoteli w reżimie sanitarnym w czasie obostrzeń. 

Energiczna, z poczuciem humoru, kreatywna i przebojowa. Zarządzanie to jej drugie imię, praca jest dla niej pasją. Na co dzień zaraża optymizmem, nie boi się stawiać czoła wyzwaniom, uważa że kluczem do sukcesu jest cierpliwość, konsekwencja, wiara w to, co się robi, skalkulowane ryzyko i umiejętne podejmowanie decyzji. 

Poza działalnością biznesową aktywnie angażuje się w działalność kulturalną – jest mecenasem sztuki, organizuje koncerty i wernisaże oraz wspiera artystów nie tylko z Warmii i Mazur. Prywatnie, mama dwóch synów: Aleksandra i Igora.

Marcin Mączyński​


CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Marcin Mączyński

Od 2016 roku pełni funkcję sekretarza generalnego oraz członka zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. W trakcie kryzysu wywołanego przez koronawirusa bierze aktywny udział w pracach zespołów branżowych dotyczących optymalnych rozwiązań pomocowych dla hotelarzy.

W latach 2007 – 2013 pracował w sieci hoteli Gromada, gdzie był m.in. dyrektorem centralnego biura sprzedaży i marketingu oraz dyrektorem biura hoteli.

Od 2014 do 2016 r. pełnił funkcje menedżerskie w Grupie Trip, m.in. doradcy zarządu Grupy Trip i wiceprezesa zarządu hotelu Ossa, jednego z największych hoteli konferencyjnych w Polsce. Od wielu lat udziela się czynnie w organizacjach samorządowych sektora hotelarsko-turystycznego.

W 2014 roku został wybrany do Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Był też wiceprezesem zarządu Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce oraz przewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki, a także członkiem Rady Programowej PIT. Zasiada w Komisji Współpracy z Polonią Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Małgorzata Musiał-Bzowska

SEKRETARZ RADY

Małgorzata Musiał-Bzowska

Od stycznia 2021 r. Sekretarz Rady, odpowiadający za koordynację bieżących działań, sprawną komunikację, wzmacnianie wizerunku oraz rozbudowę struktury grupy. Doświadczony manager i lider projektów z ponad 15-letnią praktyką, ze specjalizacją w organizacji i koordynacji projektów z obszaru MICE. Zaczynała jako dziennikarz turystyczny oraz wielofunkcyjny PR-owiec w agencjach United PR i Pegasus, by następnie prowadzić komunikację dla sieci Perfumerii Marionnaud. Pasja podróżnicza wciągnęła ją jednak bezpowrotnie w branżę turystyki biznesowej, najpierw w biurze AFRICA line, potem w dziale incentive&events grupy ZERO Gravity, a wreszcie w ramach własnej działalności. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Studiów Amerykanistyki UW, na specjalizacji kulturoznawstwo. Fanka filmów Woody Allena, street artu i the Beatles, z zamiłowania matka podróżująca, najlepiej czuje się w górach, w Azji, Ameryce Południowej i nad Morzem Śródziemnym.

Anna Nowakowska

REPREZENTANT ORGANIZACJI MPI W RADZIE

Anna Nowakowska

CEO MICE & Venue Consulting. New Business & Marketing Director w RAJT Hale namiotowe. Ekspert rynku MICE. Wykładowca, prelegent konferencji branżowych, konsultant biznesowy. Członek Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Dwukrotna laureatka konkursu 100 Most Influential People in Event Industry. Juror Eventex Awards. 

Z branżą eventową i hotelarską związana od ponad 16 lat. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Doktorantka.

Jedna z inicjatorek założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej, w którym przez niemal 10 lat sprawowała funkcję Członka Zarządu ds. Edukacji. Twórca projektu edukacyjnego Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, autorka programu i kierownik programowy studium przez 7 edycji. Odpowiedzialna za współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie tworzenia nowych programów edukacyjnych z zakresu event managementu. Autorka szkoleń z dziedziny event management, event marketing oraz MICE Venue Management.

Dyrektor Programowa czterech konferencji Event Biznes poświęconej znaczeniu i wartości event marketingu oraz eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego. Wieloletni członek Rady Programowej Konferencji.

Wybrana w 2020 roku na Viceprezesa ds. Edukacji w MPI Poland Chapter na lata 2021 – 2023. Członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Członkini Lady Business Club. 

Hotelarz. Swoja przygodę z hotelarstwem rozpoczęła jako specjalista ds. konferencji i bankietów w Mazurkas Conference Centre i Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Odpowiedzialna również za obsługę cateringów zewnętrznych w Mazurkas Catering w tym realizacji zewnętrznych do 1500 osób. Przez 6 lat związana z Hotelem NARVIL**** Conference & Spa jako Manager ds. Kluczowych Klientów. Tworzyła strategię sprzedażową sektora MICE i marketingową już na etapie budowy obiektu i pre – openingu.

Obecnie ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Doradza lokacjom jak współpracować z branżą MICE. Konsultant z zakresu event marketingu, event managementu, MICE Venue managementu oraz stosowania eventu jako narzędzia wsparcia sprzedaży. CEO w MICE & Venue Consulting.

Od 6 lat związana również z firmą RAJT hale namiotowe gdzie odpowiedzialna jest m.in. za realizacje eventowa oraz weselne. Zgłębia tajniki branży ślubno-weselnej oraz eventów plenerowych z sektora PREMIUM. Śledzi światowe trendy i pomaga rozwijać profesjonalny rynek wesel i ślubów w Polsce. Specjalizuje się w realizacjach plenerowych. Prowadzi również szkolenia z tego zakresu m.in. w Akademii Perfect Day oraz Be The Best Kamila Romanow. 

Wykładowca turystyki biznesowej oraz przedmiotów związanych z zarządzaniem obiektami i miejscami spotkań oraz szerokorozumianą branżą eventową i hotelarską. 

Prelegentka i panelistka wielu konferencji branżowych z zakresu event marketingu, event managementu, tematyki MICE, hotelarstwa, eventów plenerowych premium oraz dostosowywania przestrzeni lokalizacji do eventu.

Autorka licznych publikacji min dla magazynów: Hotelarz, Event Management Polska, MICE Poland, MICE Venue, THINK MICE, Hotel Biznes, Ohh Magazine i wielu innych.

Laureatka konkursu Tourism Trends Awards. Wyróżniona dwukrotnie tytułem Ekspert podczas konferencji Hotel Meeting. Laureatka konkursu „Most Influential people in Event Industry 2019 oraz 2020” by Eventex Awards. Obecnie juror Eventex Awards.

Wieloletni członek Rady Etyki branży eventowej.

Członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz MPI Poland Chapter.

Prowadzi bloga poświęconego event marketingowi, obiektom i miejscom spotkań oraz szerokorozumianej branży eventowej i hotelarskiej – www.strefaMICE.pl 

Prywatnie: Wieczna optymistka. Entuzjastka. Uwielbia dźwięki saksofonu, górskie wędrówki, książki, latynoskie rytmy oraz kabarety. Mama 2 synów oraz żona wspaniałego męża, z którym dzieli pasję do branży eventowej i weselnej.

Agnieszka Nowińska

REPREZENTANT ORGANIZACJI PSTK W RADZIE

Agnieszka Nowińska

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych PSTK, tłumaczka konferencyjna i przysięgła języka angielskiego. Magister filologii orientalnej UJ (arabistyka) i Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy Konferencyjnych UJ Kraków, studiowała także na uczelniach zagranicznych (Seattle USA, Kair Egipt). 

Od 1996 r. na rynku tłumaczeniowym, w tym ponad 5 lat jako tłumacz wewnętrzny w banku, następnie na styku biznesu i przemysłu (instytucje finansowe, energetyka, nieruchomości, prawo). Dzięki doświadczeniom z tłumaczenia ustnego przysięgłego chętnie angażuje się w projekty  wymagające łączenia umiejętności językowych, zdolności interpersonalnych i poufności/tajności (dochodzenia korporacyjne, audyty, inspekcje, negocjacje). Wspiera klientów jako tłumacz – konsultant przy organizacji większych imprez/projektów tłumaczeniowych.

 Długoletnia wykładowczyni Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy Konferencyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego po szkoleniach organizowanych przez służby tłumaczeniowe instytucji unijnych (SCIC) i kierownik sekcji angielskiej (2006 – 2010), wykładowczyni Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy Tekstów Specjalistycznych UJ i Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy Przysięgłych Wyższej Szkoły Europejskiej im. Tischnera w Krakowie. 

Działa intensywnie pro bono wspierając inicjatywy charytatywne. Jej misja w Polskim Stowarzyszeniu Tłumaczy Konferencyjnych i Radzie to dalsza integracja środowiska, budowanie marki PSTK i znaczenia zawodu tłumacza konferencyjnego w zmieniającej się rzeczywistości. Pozapracowo zgłębia techniki głosowe, (voice coaching), łączy miłość do opery barokowej z uwielbieniem dla sztuki współczesnej. Aktywna rowerzystka miejska.

Krzysztof Paradowski

REPREZENTANT ORGANIZACJI SKKP W RADZIE

Krzysztof Paradowski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego (Executive MBA) oraz Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego (stosunki międzynarodowe, spec. turystyka międzynarodowa). Z branżą MICE związany od 2005 roku. Na początku swojej kariery zdobywał doświadczenie m.in. w hotelach Hilton Reno w Newadzie oraz Sheraton w Krakowie. Od 10 lat związany z CMA, w której zaczynał jako menedżer działu sprzedaży i marketingu, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu. Jest członkiem m.in. takich organizacji, jak Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce, Meeting Professional International Poland Chapter, Knights of Columbus. W 2017 roku został wyróżniony nagrodą MP POWER 2017 w kategorii „dostawca multimediów“. Jest autorem wielu koncepcji wydarzeń komercyjnych i kulturalnych, producentem, scenografem, pasjonatem nowoczesnych technologii multimedialnych. Był odpowiedzialny za produkcję kilkuset realizacji dla sektora publicznego i prywatnego. 

Daria Rzadkiewicz

REPREZENTANT ORGANIZACJI SOIT W RADZIE

Daria Rzadkiewicz

Doświadczony menedżer projektów i certyfikowany trener biznesu. Ma na swoim koncie kilkaset projektów takich jak – szkolenia i projekty doradcze z obszaru marketingu i PR, programy rozwojowe dla korporacji, wyjazdy integracyjne, eventy oraz konferencje branżowe. Jako trener biznesu prowadziła szkolenia z umiejętności interpersonalnych dla firm i uczelni wyższych.

W branży MICE działa od 2015 roku.

Jako Head of Operations & PR odpowiada za realizację projektów i koordynację działalności SOIT, rozwój Stowarzyszenia, organizację eventów, media relations i budowanie wizerunku. Wspiera Zarząd SOIT w realizacji działań strategicznych. Członek komitetu organizacyjnego branżowego wydarzenia Meetings Week Poland.

Od marca 2020 roku działa w ramach inicjatywy TUgether, a następnie w Radzie Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Jest członkiem zespołu komunikacji TUgether/Rady, realizuje działania w zakresie social media i media relations. 

JJ (Jawahar Jyoti) Singh

REPREZENTANT ORGANIZACJI ZA IATA W RADZIE

JJ (Jawahar Jyoti) Singh

Przedsiębiorca, działacz społeczny i filantrop przebywający w Polsce od 1989 r. Udziałowiec i Prezesem  drugiej co do wielkości firmy zarządzającej podróżami służbowymi Weco-Travel z biurami w Polsce / Czechach / na Węgrzech i Rumunii, która powstała w Polsce w 1992 roku. 

J J Singh jest także Prezesem Zrzeszenia Agentów – ZA IATA w Polsce od 68lat, które reprezentuje ponad 120 agentów IATA.

J J Singh jest członkiem-założycielem i prezesem Indyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej utworzonej w 2006 roku przy wsparciu indyjskich przedsiębiorców i korporacji, liczącej ponad 103 członków, w tym polskie i indyjskie korporacje biznesowe. Został odznaczony Medalem Ministra Gospodarki RP za promocję handlu i inwestycji między Polską a Indiami.

Z branżą turystyczną jest związanej  od 1986 roku pracując w agencjach i liniach lotniczych, posiada tytuł MBA uzyskany w LBS / HEC.

Paweł Tyszkiewicz

REPREZENTANT ORGANIZACJI W RADZIE

Paweł Tyszkiewicz

Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR / Magister Filozofii, Pracował jak konsul (1991-1996) w Los Angeles i Montrealu. Założyciel i Dyrektor Generalny (1996-2000) firmy Polonia Cup – organizator Mistrzostw Polski w Wyścigach Motocyklowych i importer motocykli Ducati.Pracował(2000-2003) jako manager i trener w firmach szkoleniowych Cedho i Chiltern. Od 2003 zarządza Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR. Od 2005 jest członkiem zarządu ZKDP, w latach 2007-2009 Prezesem Rady Reklamy. Od 2010 jest prezesem stowarzyszenia AdArtis i członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Komunikacji Marketingowej z siedzibą w Brukseli (The European Association of Communications Agencies – EACA).

Cezary Wilemajtys

REPREZENTANT ORGANIZACJI SITE W RADZIE

Cezary Wilemajtys

Założyciel i prezes agencji United Partners to znany w Polsce twórca innowacyjnych inicjatyw w branży MICE. Prezes the Society for Incentive Travel Excellence chapter Poland (od 2018), wieloletni członek zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (2012-2017). Pomysłodawca portalu branżowego meetingplanner.pl, felietonista miesięcznika MICE Poland (2004-2011), członek założyciel Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, Meeting Professionals International oddział w Polsce (2010) oraz the Society for Incentive Travel Excellence chapter w Polsce (2015).

Członek jury konkursów branżowych: Osobowość Roku (2009-2011) i MP Power Awards (2012-obecnie). Zdobywca nagród MP Power Awards (2014, 2018), Golden Arrow (2016, 2019) i Geparda Biznesu (2017, 2018, 2019).

Anna Woda

REPREZENTANT ORGANIZACJI SKKP W RADZIE

Anna Woda

Warszawianka, z wykształcenia animator kultury. Absolwentka Studiów Podyplomowych z Zarządzania Projektami Eventowymi. Od dziewięciu lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik. Odpowiadała za stworzenie w tej instytucji kompleksowej oferty nowo powstającego centrum konferencyjnego. Inicjatorka działu zajmującego się organizacją konferencji i imprez. Od stycznia 2016 pełni funkcję kierownika wspomnianego działu i zarządza 12-osobowym zespołem. W latach 2015 – 2017 członek MPI, od 2018 członek SKKP, od kwietnia 2019 członek Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Mikołaj Ziółkowski

CZŁONEK ZARZĄDU RADY

Mikołaj Ziółkowski

Członek zarządu stowarzyszenia festiwali europejskich Yourope, skupiającego blisko sto największych festiwali w kontynentalnej Europie, promotor kultury i twórca agencji Alter Art, która od ponad 20 lat organizuje największe wydarzenia muzyczne i kulturalne, zmieniając rynek festiwalowy w Polsce, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych (SOIAR), fundator i założyciel Fundacji Alter Art. W 2002 roku po raz pierwszy zorganizował Open’er Festival. Za tym wydarzeniem szybko podążyły kolejne projekty: Kraków Live Festival oraz Orange Warsaw Festival. Mikołaj Ziółkowski jest także promotorem i organizatorem koncertów największych artystów współczesnego muzycznego świata. Zajmuje się także organizacją międzynarodowych wydarzeń artystycznych, jak pierwsze w Polsce występy grupy Cirque du Soleil czy współprodukcją różnych przedsięwzięć artystycznych. Open’er Festival był wielokrotnie nagradzany, między innymi podczas Europejskich Nagród Festiwalowych, a agencja Alter Art otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Promoter of the Year.

Grzegorz Żurawski

REPREZENTANT ORGANIZACJI PSWK W RADZIE

Grzegorz Żurawski

Z wykształcenia specjalista komunikacji społecznej i public relations. Pracował zarówno w korporacjach (Henkel Polska, Scandinavian Tobacco), sektorze samorządowym (rzecznik Metra Warszawskiego) jak i administracji rządowej (jako rzecznik i doradca Ministra Sprawiedliwości i Ministrów Edukacji Narodowej). Prowadził zajęcia m.in. na UW i PAN oraz liczne szkolenia z zakresu komunikowania i zarządzania zakwaterowaniem.

Od 2016 roku prowadzi własną działalność w branży tzw. wynajmu krótkoterminowego pod marką Labo Apartment.

Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Wynajmu Krótkoterminowego, w którym pełni funkcję wiceprezesa.