Została on zainicjowana przez turystyczne organizacje branżowe w tym: Polska Rada Turystyki, Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether, której członkiem jest SOIT i Oddział Turystyki Przyjazdowej Polska Izba Turystyki.

Badania prowadzone na świecie, w tym przez niemiecki Instytut Kocha, potwierdzają, że turystyka praktycznie nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się COVID-19, właśnie dzięki temu, że personel obsługujący klientów jest w znacznym stopniu zaszczepiony.

Podróżowanie w odpowiednim rygorze sanitarnym może być bezpieczne zarówno dla klientów, jak i pracowników sektora.

Biura biorące udział w akcji spełniają najwyższe standardy sanitarne oraz dodatkowo cały ich personel jest zaszczepiony co zwiększa bezpieczeństwo klientów. Biura te mają odpowiednią wiedzę na temat bezpiecznego podróżowania i wymagań sanitarnych jakie należy spełnić przy podróżowaniu.

Celem akcji jest pokazanie, że turystyka jest bezpieczna, a osoby pracujące w branży turystycznej dbają o bezpieczeństwo podróżujących.

Materiały promujące akcję są do bezpłatnego wykorzystania przez wszystkich, którzy chcą w niej uczestniczyć i promować Bezpieczną Turystykę.

https://bezpiecznaturystyka.pl

https://turystyka.rp.pl/…/art18917281-branza…

#BezpiecznaTurystyka #SafeTourism #Covid19 #NorbertWawrzyniak #Studio74 #WeTravelAgain