Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce powstało w lutym 1996 r. Jest formą samorządu gospodarczego biur podróży, posiadających autoryzacje IATA (International Air Transport Association) do sprzedaży biletów lotniczych. 

Aktualnie zrzesza 80 biur, które pośredniczą w sprzedaży biletów lotniczych, hoteli, wynajmu samochodów i innych dotyczących kompleksowej organizacji podróży służbowych i indywidualnych.
Głównym celem Zrzeszenia jest reprezentowanie interesów agentów IATA wobec linii lotniczych oraz biura BSP prowadzącego system rozliczeń sprzedaży pomiędzy agentami i liniami lotniczymi.
ZA IATA reprezentuje interesy swoich członków wobec administracji rządowej na każdym szczeblu.
Zgodnie z rezolucją IATA od 1996 r. działa w Polsce forum porozumienia i współpracy linii lotniczych i agentów IATA pod nazwą Agency Programme Joint Council (APJC), gdzie Agentów reprezentują przedstawiciele Zrzeszenia. APJC dokonuje najważniejszych ustaleń regulujących zasady akredytacji Agentów IATA w Polsce. Od tych ustaleń zależy kto, co i na jakich zasadach będzie sprzedawać. Można uznać, iż regulacje ogólne IATA i idące za nimi ustalenia APJC stanowią fundamenty rynku sprzedaży agencyjnej biletów lotniczych.

Bardzo istotną funkcją Zrzeszenia, oprócz zewnętrznej reprezentacji interesów branży, jest działalność wewnętrzna na rzecz członków Zrzeszenia.

Dane adresowe
WWW / Social Media

 

Dane Kontaktowe

 

JJ (Jawahar Jyoti) Singh

REPREZENTANT ORGANIZACJI W RADZIE

JJ (Jawahar Jyoti) Singh

Przedsiębiorca, działacz społeczny i filantrop przebywający w Polsce od 1989 r. Udziałowiec i Prezesem  drugiej co do wielkości firmy zarządzającej podróżami służbowymi Weco-Travel z biurami w Polsce / Czechach / na Węgrzech i Rumunii, która powstała w Polsce w 1992 roku. 

J J Singh jest także Prezesem Zrzeszenia Agentów – ZA IATA w Polsce od 68lat, które reprezentuje ponad 120 agentów IATA.

J J Singh jest członkiem-założycielem i prezesem Indyjsko-Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej utworzonej w 2006 roku przy wsparciu indyjskich przedsiębiorców i korporacji, liczącej ponad 103 członków, w tym polskie i indyjskie korporacje biznesowe. Został odznaczony Medalem Ministra Gospodarki RP za promocję handlu i inwestycji między Polską a Indiami.

Z branżą turystyczną jest związanej  od 1986 roku pracując w agencjach i liniach lotniczych, posiada tytuł MBA uzyskany w LBS / HEC.