W 2022 rok TUgether wchodzi z przytupem i z nowymi strukturami!

15 grudnia 2021 r. branżowa inicjatywa TUgether nabywa osobowość prawną federacji, skupiając w swych szeregach czołowych organizacji reprezentujących ponad podmiotów z przemysłu spotkań i wydarzeń w Polsce.

Dzięki temu stajemy się w pełni profesjonalną, umocowaną formalnie platformą do reprezentacji naszych interesów w przestrzeni publicznej. Wierzymy, że nowa formuła działalności pozwoli nam też zbudować świadomość i wycenić realną wartość naszych branż w polskiej gospodarce.

Po 22 miesiącach zmagań z rzeczywistością pandemiczną wiemy, że tylko wspólny, mocno „słyszalny” głos branżowy ma szanse realnie wesprzeć nasze firmy w powrocie na tory zrównoważonego rozwoju .

Z dumą przedstawiamy organizacje założycielskie federacji:

Złotą piętnastkę przemysłu spotkań i wydarzeń poprowadzi w 2022 rok zarząd federacji TUgether (*), w składzie:

Prezes: Łukasz Adamowicz, Wiceprezes SOIT

Wiceprezesi:

Marcin Mączyński / Sekretarz Generalny Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – IGHP

Paula Fanderowska / Prezes SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce

Lukas Klimczak/Członek Zarządu Klub Agencji Eventowych SAR

– Mikołaj Ziółkowski / Prezes Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych – SOIAR

– Paweł Orłowski /Członek Zarządu Polska Izba Przemysłu Targowego

Członkowie Zarządu:

– JJ Singh – prezes International Air Transport Association (IATA)

– Katarzyna Gadomska – Członek Zarządu Stowarzyszenie Branzy Eventowej – SBE / Events Industry Association – Poland

(*)zgodnie ze statutem pierwsza kadencja to okres jednego roku, po którym nastąpią wybory na kolejną, pełną tj. 2-letnią kadencję.

Wczoraj powołana została również Komisja Rewizyjna (również na jednoroczną kadencję, po której nastąpią wybory na pełną 2-letnią kadencję), w składzie:

– Grażyna Grot-Duziak, Grace GD/ Prezes SITE Poland

Dagmara Chmielewska – Prezes Stowarzyszenie Branzy Eventowej – SBE / Events Industry Association – Poland

– Anna Woda – Sekretarz Generalny SKKP Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce

Współgospodarzem wydarzenia był Pan Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawcy RP, któremu dziękujemy za wiele słów wsparcia, ale też trzeźwiących wskazówek do dalszego, skutecznego działania.

Dziękujemy za wczorajsze życzenia sukcesów i wytrwałości od przedstawicieli administracji państwowej: Minister Olga Semeniuk / MRiT, Ministra Andrzej Gut-Mostowy / Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dyrektora Dominika Borka / Dep. Turystyki MSiT, Prezesa Polska Organizacja Turystyczna Rafal Szlachta.

Doceniamy wypracowany przez 1,5 roku dialog, nie zawsze łatwy i przyjemny, ale mający jeden cel – wdrożenie realnych narzędzi i rozwiązań wsparcia dla naszych branż poszkodowanych w pandemii.

Szczególne podziękowania za niezawodne wsparcie od Biuro Rzecznika MŚP. Obecny na wczorajszej uroczystości Dyrektor Biura Rzecznika MŚP, Pan Kamil Rybikowski podkreślał jak ważny jest dobrze zdefiniowany i silny głos branżowy w procesie stabilizacji gospodarki.

Tak się tworzy historia naszego sektora i to my ją tworzymy TUgether!

Podzielimy się też wkrótce wnioskami z wczorajszej debaty, które wyznaczają cele dla federacji na najbliższy rok działania.