W ślad za apelem Rzecznika MŚP Adama Abramowicza zachęcamy do elektronicznego poparcia petycji Biura Rzecznika MŚP, aby zachować podatek liniowy w obecnej formie.

Potrzebny jest mocny głos sprzeciwu środowiska przedsiębiorców – musi on dobrze wybrzmieć na etapie trwających konsultacji społecznych do założeń Polskiego Ładu, zwłaszcza że planowane przez rząd zmiany dotkną ponad 700 tyś. firm rozliczających się podatkiem liniowym.

Wprowadzony niemal dwie dekady temu 19% podatek liniowy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą był jedną z najważniejszych pro-przedsiębiorczych zmian po upadku komunizmu w 1989 roku.

Tymczasem proponowana w rządowym POLSKIM ŁADZIE reforma podnosi obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym o prawie 50% (z obecnych 19% do 28% bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku – 30 tysięcy zł).

W praktyce podatek liniowy straci sens dla większości go obecnie płacących. Rzecznik MŚP i Rada Przedsiębiorców uważają, że plany rządu dot. zmian w podatku liniowym w ramach Polskiego Ładu są nieuzasadnione i należy im się sprzeciwić.

W ślad za apelem Rzecznika MŚP Adam Abramowicz zachęcamy do elektronicznego poparcia petycji Biuro Rzecznika MŚP, aby zachować podatek liniowy w obecnej formie.

Link do petycji: https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/