Turystyka.rp.pl podsumowuje debatę „Turystyka (od) nowa. Narzędzia wychodzenia z kryzysu”, w której uczestniczyli:
- Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
- Rafal Szlachta, prezes Polska Organizacja Turystyczna
- Andrzej Kindler, wiceprezes Polska Izba Turystyki
- Ireneusz Węgłowski, prezes Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – IGHP
Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel SOIT, członek Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether - Bogdan Dyjuk, wiceprzewodniczący Rady Ekspertów przy Ministrze Rozwoju, Technologii i Pracy
Wg Rafała Szlachty, prezesa POT, największym wyzwaniem jest niepewność, w której musimy się odnaleźć i być skutecznym. Należy już teraz myśleć co zrobić, aby po wakacjach utrzymać ruch turystyczny. POT zapowiada dalszą współpracę z organizacjami branżowymi w tym zakresie.
Nie możemy czekać na koniec pandemii, ale musimy nauczyć się działać mimo pandemii, bo będziemy z nią żyć przez najbliższe miesiące, jeśli nie lata – podsumował Łukasz Adamowicz.
Turystyka biznesowa, nie tylko zapewnia potrzeby integracji, budowania relacji czy wymiany myśli w otoczeniu biznesowym, ma wpływ na rozwój turystyki Polsce – wyjaśnia. Turystyka biznesowa wypełnia te okresy, które naturalnie nie są wypełniane przez turystykę indywidualną, wszystkie miesiące powakacyjne i środki tygodnia, dlatego warto o nią zadbać. Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo i umiarkowana przewidywalność, a także jasna komunikacja, że certyfikat unijny będzie gwarancją dla klientów, iż będą mogli skorzystać z targów, hoteli, wydarzeń czy wyjazdów motywacyjnych.
Debacie przyświecała myśl przewodnia, że turystyka musi funkcjonować pomimo pandemii.
Zapraszamy do zapoznania sie z relacją video i artykułem: